Kullanıcı Adı: Şifre:
BİLECİK HABER - bilecik11.com

Ana Sayfa / Eğitim / Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Sergisi Yoğun İlgi Gördü

Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Sergisi Yoğun İlgi Gördü Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Sergisi Yoğun İlgi Gördü

Merkez Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan eserlerin bulunduğu serginin açılışı gerçekleşti.

2012-05-22, 16:24:19 Okunma: 2460 0 yorum

 

. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonu’nda yapılan açılışa Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, Yardımcısı Mehmet Kocabıçak, Okul Müdürü İsmail Işık, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            Açılış sonrasında sergiyi gezen ziyaretçiler yapılan eserleri çok beğendi ve başta Resim Öğretmeni Musa Özparça olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Sergi sırasında öğrencisiyle karşılaşan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, öğrencisinin şu anda Atatürk İlköğretim Okulu’nda öğretmen olduğunu aktardı.

            Açılış sonrasında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, 2011-2012 eğitim-öğretim yılının son günlerine gelindiğini ve okullar tarafından yıl boyunca yapılan faaliyetlerin sergilenmeye başlandığını söyledi. Şişman şöyle devam etti:

“Bugünde Atatürk İlköğretim Okulumuz öğretmenlerinin öğrencileri ile birlikte yaptıkları resim sergisini birlikte açtık. Sevgili öğrencilerimiz yaptıkları eserleriyle kendi hünerlerini ortaya koymuşlardır.

            Eğitim-öğretimde yasakçılıkla bir yere varamayız. Öğrenciye ‘şunu yapma, bunu yapma’ diyerek bir şey gerçekleştirmemiz mümkün olmaz. Ancak ‘şunu yap bunu yap’, ya da ‘şunu yaparsan faydası olur, bunu yapmazsan iyi olur’ şeklinde bir yaklaşım onların eğitiminin önemli bir göstergesidir.

            Burada Atatürk İlköğretim Okulumuzun açtığı bu sergide bulunmaktan mutlu ve bahtiyar olduk. Emeğe geçen arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sergimiz 2 gün açık kalacak. Bütün Bilecikli hemşerilerimizi sergiyi gezmeye davet ediyorum.”

            Ayrıca, okulların kapanmasına az kaldığı şu günlerde öğrencilere devamsızlık konusunda dikkatli olmalarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Şişman, “Eğitim-öğretimin sonuna yaklaştığımız bu günlerde sevgili öğrencilerimizin özellikle devamsızlık konusunda çok dikkatli olmalarını istiyoruz. Yarım gün ya da bir gün devamsızlıkta sınıf tekrarına kalabilecekleri endişesini taşımalarını ve sene sonu itibariyle devamsızlıktan mağdur duruma düşmemeleri konusunda dikkatli olmalarını özellikle kendilerinden bekliyoruz. Kendilerine yaz tatili süresi içerisinde bol bol kitap okumalarını, spor yapmalarını aktivitelerde bulunmalarını, yabancı dile ağırlık vermelerini özellikle bekliyor ve teşekkür ediyorum.”

            Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Işık da, “Öğrencilerimizin hazırladığı bir öğretim yılı el emeklerini bugün burada sergiliyoruz. Gayet güzel bir eser çıkartmışlar. Tüm öğrencilerim yaptıkları eserleri burada bir bir görüyorlar. Öğretmenime teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Ayrıca, Resim Öğretmeni Musa Özparça tarafından yapılan çok güzel bir maket çalışması olduğunu, fakat sergi salonuna getirilemediği için okullarında bulunduğunu söyledi. ZEYNEP KILBAHRİ

Etiketler:
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


3 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)